x 

A kosár üres

Termékeink

Nehezen fejlődő vagy? Néhány tipp Neked!

 

Ahány ember annyiféle agyagcsere, test, izomösszetétel. Ahhoz, hogy számodra a legmegfelelőbb edzést illetve étkezést összeállítsd, időre van szükség. Nagy általánosságban három típus létezik az anyagcsere gyorsaságtól függően.

                                                                                 

 

Ectomorph: gyors anyagcsere, vékonyabb testalkat, hízásra alig vagy egyáltalán nem hajlamos izomzatilag nehezen fejlődő típus.

Mesomorph: normál anyagcsere, izmosodásra hajlamosabb alkat. Általában ezt a típust tartják a legoptimálisabbnak testépítés szempontjából.

Endomorph: lassú anyagcsere, hízásra erőteljesen hajlamos alkat. Egyszerre szed fel izomtömeget és zsírszövetet is. Diéta során drasztikusabb megoldásokat igényel a szervezete.

A jelenlegi cikkünkben adunk egy pár tippet a nehezen fejlődő „hardgainer” sportolóknak. EGYÉL! Minden sportnak az alapja az étrend. Legyen a célod az izmosodás, erősödés vagy csak egy jobb forma összehozása. Be kell látnod, hogy helyes ételek nélkül nincs fejlődés. Mivel eleve egy nehezen fejlődő alkat vagy, így számodra elengedhetetlen a minőségi szénhidrát illetve fehérjeforrás. Vannak átlagos értékek, amik megmondják, hogy testsúly kilógrammonként mennyi fehérjét és szénhidrátot fogyassz. Ez egy teljesen jó kiindulási alap. Vegyünk egy 2g/tskg fehérje illetve 4g/tskg alapot. Ha egy hónap után nem látsz fejlődést, akkor bátran növelj ezeken az értékeken. Javasolnám, hogy leginkább a szénhidrát mennyiséggel kísérletezz. A túlzásba vitt fehérjebevitel nem vezet semmi jóra. A legtöbb szénhidrátot tartalmazó étkezéseidet pedig próbáld az edzés időpontja köré időzíteni. Edzés előtt és után is legyen egy magas szénhidrát tartalmú étkezésed. Az egyikkel megakadályozod, hogy az eleve nehezen megszerzett izmaidat lebontsd a másikkal pedig megfelelő tápanyagot juttatsz a szervezetedbe a gyorsabb fejlődés illetve regenerálódás érdekében.

Eddz keményen! Attól, hogy „hardgainer” vagy nem kell fitneszedzéseket folyatnod, vagy félni az izomveszteségtől. Állíts össze egy olyan edzéstervet ahol sok összetett alapgyakorlat van, ami több izmot is dolgoztat meg egyszerre. Az ismétlés számon is nyugodtan csökkents akár 6 ismétlésig is! Mindezt természetesen helyes kivitelezéssel kell párosítani. Ne eddz túl sokat. Ez alatt a heti 4 alkalomra kell gondolni illetve 1-1,5 óra hosszúságra edzésenként.

Pihenj eleget! Regenerálódási folyamataid pont az anyagcseréddel ellentétesek. Adj időt a testednek kipihenni az edzést. Próbálj meg eleget, és ami a legfontosabb minőségit aludni!

Légy türelmes! Egy profi testépítő vagy sportoló sem érte el a legjobbját egy nap vagy hónap alatt. Ne ess kétségbe, ha nem látsz hirtelen óriási változásokat. Ha lehetőséged van rá, akkor fogadj fel egy hozzáértő edzőt vagy akár kérj meg egy külső és a sportodban jártas ismerőst, hogy kövesse nyomom a fejlődésedet. Akár képeket is készíthetsz magadról. Azonos fényviszonyoknál készített képen jobban megmutatkozik a fejlődés, mint a tükörben ahol minden nap látjuk magunkat!

Használj kiegészítőket. Ha pénztárcád megengedi, akkor vegyél olyan táplálékkiegészítőket amelyek segítenek elérni a célod. Legyen az összeállításban egy jó minőségű tömegnövelő, ami segíthet akkor is, amikor nincs időd vagy épp kedved szilárd étkezéshez. Edzés után pedig megfelelően fogja visszatölteni és tápanyaggal ellátni izmaidat.

Az aminosavak is fontos szerepet játszanak közre a katabolikus folyamatok megakadályozásában. Vitamin utánpótlásról se feledkezz meg! A nagyobb igénybevétel miatt szükséged lesz rájuk.

Egyértelműen ezek egy nagy általánosságban vett jó tanácsok, amik kiindulási pontnak megfelelőek. De a legjobb eredmény elérése érdekében magunkhoz kell igazítani ezeket a tényezőket.

 

AKCIÓS TERMÉKEK!

Figyelje hetente megújuló akcióinkat! 

Telefon: +36 30 313 7700

Rendeljen MOST Online!

Ügyfélszolgálat

H-P: 8.00 - 18.00; Szo: 9.00 - 14.00

Ingyenes kiszállítás

25.000 Ft vásárlás felett